Цуценята

Як з'явилося різноманіття видів собак – дослідження

Shutterstock

Собаки вже 11 тисяч років тому мали п'ять різних пращурів

Британські дослідники вивчили геноми 27 древніх  собак, аби з'ясувати, якими були їхні пращури. Більшість собак походить з Сибіру та Близького Сходу. Про це пише Daily Mail.

Собака походить від вовка, а потім людина під'єднала селекцію, аби зрозуміти походження менших друзів. Як з'ясувалося, собаки вже 11 тисяч років тому мали п'ять різних пращурів. 

Дослідники, вивчивши геноми 27 древніх  собак, з'ясували, що вони  вже тоді мали як мінімум п'ять різних пращурів. А сучасні собаки у всьому світі тепер мають суміш генів цих тварин. 

Наприклад, австралійський динго найближчий нащадок новогвінейської собаки, що співає. Чихуахуа та ірландський тер'єр мають традиційне європейське походження. 

"Деякі відмінності, які ви спостерігаєте між собаками, виникли ще в Льодовиковий період. До кінця цього часового відрізка собаки, які ведуть своє походження від вовків, уже були дуже  поширені в Північній півкулі", – розповів Понтус Скоґлунд, співавтор дослідження, яке відбувалося в Інституті Френсіса Кріка.

Більшість древніх собак походила з Сибіру та Близького Сходу. Однак у бронзову епоху генетична картина зазнала радикальних змін. У Європі померло два види собак, і їх замінила нова порода, що існує зараз та має назву європейської породи. 

Раніше учені з'ясували, як собаки сприймають обличчя людей. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ