Учені

Учені виявили у тварин понад 850 тис вірусів, небезпечних для людини

Shutterstock

Існує ризик виникнення приблизно п'яти нових хвороб в рік, кожна з яких може мати пандемічний потенціал

Група міжнародних вчених з'ясувала, що птахи та ссавці є носіями до 850 тисяч вірусів, що можуть потенційно набувати форми пандемій. Про це повідомляє Daily Mail.

Доповідь склали 22 експерти у сфері біології, екології та вірусології. Вони представили його на семінарі науково-політичної платформи з біорізноманіття та екосистемним послугам. 

Спеціалісти зазначили, що летучі миші, гризуни та примати можуть мати близько 540-850 тисяч вірусів, що передаються людям. У такому випадку існує ризик виникнення приблизно п'яти нових хвороб в рік, кожна з яких може мати пандемічний потенціал. 

При цьому вчені зазначають, що було би неправильно звинувачувати дику природу у виникненні цих хвороб. На їхню думку, пандемії, включно з COVID-19, спричинені діяльністю людини та його впливом на навколишнє середовище. 

"Ті ж види діяльності людини, що спричиняють зміни клімату та втрату біорізноманіття, також викликають ризик пандемії через свій вплив на наше навколишнє середовище", – йдеться у доповіді. 

Раніше Супрун розповіла, чому небезпечно під час пандемії курити кальян. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ