Астероїди

У метеориті, що впав на Землю, знайшли ознаки позаземного життя – фото

Shutterstock

Тіло впало поблизу озера у штаті Мічиган

Американські геологи дослідили метеорит, що впав два роки тому на лід поблизу озера у штаті Мічиган. Там вони виявили чисті запаси органіки, що пережили політ метеорита через атмосферу Землі. За рухом об'єкта спостерігав спеціальний рада NASA. Завдяки йому вчені встигли зібрати зразки метеориту. Про це пише Daily Mail.

"Нас часто запитують, чи є в метеоритах сліди життя. Часто вони там, дійсно, зустрічаються, тільки це життя завжди земного походження. Як тільки фрагмент небесного тіла падає на Землю, його відразу ж заселяють бактерії або лишайники. В цьому випадку нам пощастило: метеорит впав на замерзле озеро, його знайшли досить швидко, і він не встиг сильно забруднитися", – розповів один з авторів дослідження, доцент Чиказького університету Філіп Хек.
У перші миті існування на Землі не було великих запасів води та органіки. Це пов'язано з тим, що подібні молекули руйнували ультрафіолетове випромінювання Сонця або їх відносило до відкритого космосу ще до того, як сформувався зародок нашої планети. 
 
 
За останні десять років учені зібрали багато доказів того, що теоретично джерелом первинної земної органіки могли бути і комети, і астероїди. Наприклад, з'ясувалося, що у складі таких об'єктів можуть бути спирти, цукор та інші органічні поєднання, з яких можуть формуватися амінокислоти, важливі для зародження життя. 
 

Загалом Хек та його колеги зібрали близько дюжини фрагментів Гамбурзького метеорита загальною масою близько одного кілограма. Дослідники розглянули їхню структуру, склад та походження. 

Читайте також: Hubble зробив знімок поглинання однієї галактики іншою 

З'ясувалося, що це небесне тіло належить до відносно рідкого різновиду – хондритам типу H4, що приблизно на третину складається з заліза, нікелю та олівіну. Вчені вважають, що такі небесні тіла являють собою фрагменти астероїда Геба. Всередині деяких фрагментів метеорита вчені знайшли багато органічних речовин, що не зруйнувалися під час падіння на Землю. 

Раніше NASA оприлюднила перші світлини поверхні астероїда. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ