Місяць

NASA встановить на Місяці 4G

Shutterstock

Агенція планує побудувати базу до 2028 року

Американська космічна агенція NASA підписала з фінською компанією Nokia контракт на розгортання бездротових систем зв'язку 4G на Місяці. Про це пише CNN.

Зазначається, що на Місяці планують добудувати базу до 2028 року. Реалізацією проєкту буде займатися Bell Labs – дочірня компанія Nokia разом з компанією Intuitive Machines.

Bell Labs отримає від NASA $14,1 млн для роботи над проєктом. У космічній агенції заявили, що мережа 4G забезпечить на Місяць більш надійний зв'язок, ніж радіосигнали. Як і на Землі, мережу 4G на Місяці планують модернізувати до стандарту 5G.

Також повідомляється, що в Bell Labs вигадали технологію, що дозволяє робити вежі меншого розміру. Діапазон їхнього сигналу буде більш обмеженим, ніж у традиційних, проте вони споживають менше енергії та більше пасують для перевезень в космічному апараті. На Землі вежі Bell Labs застосовують для створення мереж 5G. 

NASA планує побудувати базу до 2028 року. На створення технологій, необхідних для розв'язання цієї задачі, агенція виділила $370 мільйонів. Їх отримають компанії, що працюють над рішенням в області бездротового зв'язку, виробництва електроенергії та робототехніки. 

Раніше мешканці Китаю побачили три сонця одразу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ