Венера

Ми не єдині: на Венері виявили ще одну ознаку життя

5 канал / Час. Підсумки тижня

За місяць учені отримали одразу два свідчення існування життя на планеті

Учені з Міднапурського коледжу в Західній Бенгалії виявили ще одне свідчення того, що на Венері може бути життя. Результати їхнього дослідження з’явилися в архіві наукових статей та репринтів arXiv.

Як повідомив один із авторів дослідження, науковець Арідж Манна, на Венері була виявлена найпростіша амінокислота гліцин. "У астрофізиці, хімічній фізиці і біофізиці способи синтезу найпростішої амінокислоти гліцин з простих молекул мають велике значення для хімічної еволюції і походження життя", - пояснив учений.

За його словами, елемент вдалося знайти за допомогою Атакамської великої антеної решітки. Завдяки радіотелескопу фахівці помітили характерну лінію поглинання гліцину на частоті 261.87 ГГц в середніх широтах планети. Найбільш сильно цей сигнал був виражений поруч з екватором, при цьому на полюсах його не зафіксували.

Як вважають вчені, виявлення гліцину свідчить про те, що в атмосфері Венери можуть існувати ранні форми життя.

Нагадаємо, у середині вересня учені вперше зафіксували ознаки життя на Венері. У верхніх прошарках атмосфери планети виявили сліди фосфіну, що є продуктов життєдіяльності живих організмів.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ