Планети

Учені знайшли планети з кращими умовами для життя, ніж на Землі

Shutterstock

Можливо, в майбутньому нам доведеться шукати собі новий дім

Американські астробіологи виявили кілька десятків планет, на яких умови для життя кращі, ніж на Землі. Про це йдеться у статті, опублікованій у журналі Astrobiology.

Учені з університету штату Вашингтон детально описали характеристики цих планет, які старші, трохи більші, тепліші і вологіші, ніж Земля. Вони обертаються навколо зірок, які не дуже активні. Всі ці планети знаходяться на відстані понад 100 світлових років від Землі. Очікується, що за допомогою космічного телескопа імені Джеймса Вебба, який буде запущений восени 2021 роки, дослідники зможуть підтвердити характеристики планет.

Для пошуку потрібних екзопланет астрономи обмежили коло пошуку до систем зі схожими на Землю планетами, що знаходяться в межах житлової зони своїх зірок, де можливе існування рідкої води. Самі зірки належали до холодних G- і К-зірок, що не такі гарячі, як Сонце, менш масивні і менш яскраві. Тривалість життя К-зірок сягає 20-70 млрд років. У той же час планети не можуть бути надто старими, інакше вони не зможуть підтримувати умови для живих організмів через відсутність геологічної активності і захисних геомагнітних полів. На думку дослідників, оптимальним є вік 5-8 млрд років.

Учені також вважають, що ті планети, які на 10% більші за Землю, мають бути більше придатними для життя. В їхніх надрах довше відбувається  радіоактивний розпад, тому вони зберігають внутрішнє тепло впродовж  більш тривалого часу. Вони також мають більш сильну гравітацію, а отже, довше утримують атмосферу.

Серед 24 кандидатів учені виділили планету, яка має чотири із зазначених астробіологами критеріїв, що, можливо, робить її більш комфортною для існування життя, ніж Земля.

Нагадаємо, у кінці вересня вчені підтвердили, що на Марсі є озера з рідкою водою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ