Інопланетянини

Учені склали список зоряних систем, звідки можуть спостерігати за нашою планетою

Shutterstock

Телескоп NASA дослідив 75% неба

Американські дослідники склали список зоряних систем, звідки за планетою Земля могли б спостерігати інші мешканці космосу. Ці зірки схожі на Сонце та розташовані в межах 300 світових років від нас. Про це астрономи написали у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Наразі космічний телескоп NASA TESS, пристосований для пошуку екзопланет транзитним методом, дослідив 75% неба. За його даними склали список зірок, що мають планети розміром із Землю. 

Астрономи Ліза Калтенегер з Корнельського університету та Джошуа Пеппер з Лігайського університету вирішили змінити "точку спостереження" та з'ясувати, з яких систем інші спостерігачі можуть бачити Землю як транзитну планету. 

На думку вчених, якщо такі спостерігачі і є, то вони за два мільярди років існування на Землі кисневої атмосфери, могли не тільки помітити нашу планету, а й виявити ознаки життя на ній. 

Автори використали каталог зірок TESS та дані космічного телескопа, аби ідентифікувати 1004 зірки, що можуть містити планети земного типу. З такої відстані, на думку вчених, можна виявити хімічні сліди життя на Землі. 

Раніше британці запустили в космос курячий нагетс. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ