Собака і хазяйка

Учені з'ясували, як собаки сприймають обличчя людей

Shutterstock

Для дослідження просканували мозок 20 домашніх улюбленців

Група угорських та мексиканських вчених з'ясувала, що собаки не можуть розпізнати людське обличчя, однак вони реагують на морди інших собак. Результати дослідження оприлюднили в Journal of Neuroscience.

Аби виявити реакцію на обличчя людей, вчені просканували мозок 20 домашніх улюбленців. При цьому вони знаходилися всередині апарату МРТ та дивилися на екран.

Собакам показали чотири двосекундні відео: обличчя та потилицю людини та морду собаки. Ці ж відеоролики продемонстрували і тридцяти людям, реакція яких вивчалася також за допомогою МРТ. У результаті науковці перевірили активності в ділянках потилиці та порівняли дані.

"З'ясувалося, що у людей більша частина зорових зв'язків у мозку активізується при погляді на обличчя та морду і перебуває у спокійному стані при погляді на потилицю", – йдеться у дослідженні.

Проте у собак при перегляді обличчя жодна ділянка мозку не виявляла більшої активності у порівняні з потилицею, однак у них вмикалася активна фаза при морді іншого пса. 

Раніше учені виявили, які тварини можуть бути розносниками коронавірусу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ