Запах з рота

Погані вчинки жахливо тхнуть – дослідження

Shutterstock

У дослідженні взяли участь 60 осіб

Неврологи з Женевського університету з'ясували, що люди реагують на погані вчинки так само як і на неприємний запах. У дослідженні взяли участь 60 осіб, на яких випробовували цю теорію. Про це пише Science Daily.

Спеціалісти хотіли з'ясували, яка саме базова емоція ховається за нашим ставленням до відразливої поведінки людей. Згідно з гіпотезами, це або біль, або відраза, або дві емоції водночас. 

Для того, аби неврологи з'ясували, як мозок реагує на біль та відразу, волонтерів під'єднали до апарату МРТ, а після цього причиняли їм біль – обпалювали їх. На цьому "муки" не закінчувалися та добровольці були змушені нюхати смердючі шкарпетки (емоція відрази). 

Однак і цього дослідникам було мало і вони загадували особам етичну задачу про вагонетку: до рейок залізної дороги прив'язали п'ятьох людей, до них наближається потяг. Єдиний спосіб його зупинити – скинути на мосту людину так, аби вона впала на важіль та перевела потяг на інші рейки. 

З'ясувалося, що задача викликала у мозку добровольців таку ж активність, що і смердюча шкарпетка – тобто в обох випадках вони відчули відразу. 

Спеціалісти зробили висновок: такий зв'язок пов'язаний з теорією еволюції Дарвіна. Тобто загальна реакція мозку на огиду впливала на попереднє моральне судження. 

"Це дослідження – привід для розробки прототипу біомаркера для нюхової огиди", – зазначила психологиня Корраді ДеллАкква. 

Раніше стало відомо, що відмова носити маску може бути ознакою психічних розладів. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ