Кролик

Гестапо відпочиває: як насправді тестують косметику на тваринах

Shutterstock

Косметичні бренди щороку виробляють тонни нової продукції. Приблизно 120 млрд одиниць найрізноманітніших косметичних засобів на рік.

І більшість із цих продуктів перед тим, як потрапити у баночку, пройшли випробування на тваринах.

Хоча на сьогодні налічується близько 50 альтернативних методів, виробники продовжують використовувати живих істот, тестуючи на них як готову продукцію, так і окремі її компоненти.

Лише в Україні є щонайменше 8 науково-дослідних інститутів, у яких проводяться досліди на тваринах. І, хоча багато хто може подумати, що для таких тестів достатньо просто помастити кролику лапку кремом, це зовсім не так. Справжні тести більше схожі на найстрашніший фільм жахів. Про те, як саме тестують косметику, нагадують активісти UАnimals.

Ось лише кілька з таких методів:

1. Тест на гостру пероральну токсичність.

Щоб визначити, наскільки ядучою є речовина, тварин змушують перетравлювати різні, часто неїстівні предмети на кшталт помади. Зрозуміло, що тварини відмовляються це робити, тому їх насильно годують або через рот, або через спеціальну трубку в горлі.

2. Тест Дрейза для перевірки подразнювальних властивостей речовин.

Тварин фіксують у нерухомій позиції, вводять їм в очі різні рідини, а потім спостерігають за реакцією. Під час досліду вони не можуть навіть протерти лапкою око, тому потім страждають від подразнень, кровотеч або навіть втрачають зір.

3. LD50

Це тест на визначення дози речовини, яка під час експерименту вб’є 50% піддослідних тварин. Проблема цього тесту в тому, що той чи той продукт згодовують тваринам у величезних кількостях і в такий спосіб, у який людина ніколи його не використовує. Зрештою, половина тварин гинуть, а половина доходять до кінця експерименту хворими та близькими до смерті.

Досліди над тваринами поширені не лише у косметичній, а й фармакологічній промисловості. Нагадаємо, раніше учені розповіли, яка тварина може допомогти у боротьбі з COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ