Місяць

Незвичний астероїд біля Марса може виявитися загубленим близнюком Місяця

Shutterstock

Внаслідок потужного удару від Місяця міг відділитися шматок, який загубився у космосі

Таємничий астероїд, який рухається по гравітаційному сліду Марса, може виявитися загубленим близнюком нашого Місяця. Таку теорію висунули астрономи з обсерваторії і планетарію Арма (AOP) в Північній Ірландії. Про це пише Science Alert.

Астероїд (101 429) 1998 VF31, завширшки близько кілометра, був виявлений ще 22 роки тому. Він є частиною групи троянських астероїдів на орбіті Марса.

Нове дослідження показало, що цей космічний об’єкт, можливо, шматок Місяця, який відділився внаслідок потужного удару під час формування Сонячної системи, близько чотирьох мільярдів років тому.

Учені звернули увагу саме на цей астероїд, адже він унікальний. Усі інші астероїди групи, яку назвали "марсіанськими троянами", належать до так званої родини Еурека, що складається з 5261 Eureka — першого виявленого марсіанського трояна — і групи невеликих фрагментів, які, як вважається, відкололися від батьківського космічного каменю.

Намагаючись зрозуміти, чому 101 429 відрізняється, науковці провели дослідження і виявили, що цей об’єкт за своїми властивостями подібний до Місяця.

Хоча ми ще не можемо бути впевнені, чому саме так, дослідники кажуть, що теорія про те, що походження цього марсіанського трояна почалося десь далеко від Червоної планети, є цілком правдоподібним. І насправді 101 429 являє собою "реліктовий фрагмент первісної твердої кори Місяця".

Нагадаємо, у липні німецькі вчені дослідили формування Місяця і виявили, що він був утворений пізніше, ніж вважалося раніше. Науковці розповіли, що через приблизно 140 мільйонів років після народження Сонячної системи Земля зіткнулася з протопланетою Тейя, яка була розміром із Марс і рухалася по земній орбіті. Внаслідок цього удару і утворився земний супутник.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ