Древня планета

Астрономи знайшли найбільш древню планету у Всесвіті

W. M. Keck Observatory/Adam Makarenko

"Суперземля" живе майже стільки ж, скільки увесь Всесвіт

Астрономи знайшли екзопланету, яка прожила вже майже 10 мільярдів років — майже тоді ж, як і увесь Всесвіт, і вдвічі раніше, ніж Сонячна система. Результати дослідження опубліковані у журналі The Astronomical Journal.

Це планета з кам’янистою поверхнею, як Земля, Венера чи Марс. Вона обертається навколо однієї із найстаріших зірок у Чумацькому шляху — оранжевого карлика TOI-561, що віддалений від Землі на 280 світлових років.

Планета TOI-561 b у 1,5 раза більша від Землі і має втричі більше масу. Навколо своєї зірки вона обертається за 10,5 годин.

За оцінками вчених, температура на поверхні TOI-561 b становить 2480 Кельвінів (близько 2200 градусів Цельсія), при цьому вона завжди повернена до свого сонця однією стороною.

Це дуже важливе відкриття, яке доводить, що скелясті планети можуть існувати дуже довго, залишаючись стабільними.

Це також підвищує шанси на те, що там можливий розвиток складного життя. Для прикладу, вік Землі 4,5 млрд років. Перші ознаки життя на нашій планеті з’явилися 3,5 млрд років тому, а перші хребетні розвинулися лише 500 млн років тому.

Нагадаємо, нещодавно учені знайшли суперземлю з теплим кліматом неподалік Сонячної системи.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ