Дев'ята планета

Астрономи знайшли двійника таємничої дев'ятої планети Сонячної системи

The Cosmic Companion

Екзопланета - за 336 світлових років від Землі

Група астрономів із США та Чилі виявила можливого двійника таємничої дев'ятої планети Сонячної системи, що на відстані 336 світлових років від Землі. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі The Astronomical Journal.

Виявлений об’єкт за розміром схожий на Юпітера, а за масою в 11 разів його перевищує. Екзопланета досить далеко від батьківської подвійної зірки HD 106906. Ця відстань більш ніж в 730 разів перевищує відстань Землі від Сонця, що робить складним розрахунок параметрів орбіти, яка виявилася витягнутою і похилою.

Вчені вважають, що від самого початку планета мігрувала ближче до подвійної зірки, але через гравітаційний ефект вона виявилася майже викинутою з системи. Зірка, що проходила повз, зуміла стабілізувати орбіту газового гіганта.

Астрономи вважають, що такий сценарій міг реалізуватися у випадку з дев'ятою планетою Сонячної системи. Вона могла утворитися у внутрішній частині Сонячної системи і бути викинутою з неї в результаті взаємодії з Юпітером, після чого її орбіту стабілізувало гравітаційне поле зірок, що проходили повз.

Нагадаємо, раніше учені Гарвардського університету припустили, що дев'ята планета, або, як її ще називають, Планета Х, може бути первинною чорною дірою в межах Сонячної системи.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ