Планети

Неподалік Сонця знайшли суперземлю з теплим кліматом

Shutterstock

Відкриття зробили завдяки космічному телескопу TESS

Космічний телескоп TESS дозволив астрономам виявити нові планети біля двох спокійних червоних карликів, які знаходяться недалеко від Сонця. Результати дослідження опубліковані на репозиторії препринтів arXiv.org, повідомляє N+1.

Учені знайшли суперземлю (TOI 237b) і субнептун (TOI 122b), які мають теплий клімат. Ці об'єкти цікаві як природні лабораторії з дослідження процесів формування і еволюції планет, надалі вчені спробують знайти у них атмосфери.

На відміну від космічного телескопа Кеплер, який займається пошуком планет біля далеких зірок, TESS стежить за яскравими зірками на відстані від 30 до 300 світлових років від Сонця. За два роки своєї роботи телескоп просканував 85% небесної сфери, поспостерігавши кілька сотень тисяч зірок. Астрономи очікують, що обсерваторія знайде близько 4,5 тисяч нових екзопланет, причому близько чверті цих об'єктів можуть бути біля червоних карликів і являти собою планети, схожі на Землю.

TOI 237b знаходиться в системі червоного карлика, маса якого становить 0,17 маси Сонця, розташованого на відстані близько 124 світлових років від Сонця. Планета приблизно в три рази важча за Землю, а її радіус в 1,44 раза більший від радіуса Землі. Її рівноважна   температура становить близько 355 Кельвінів. TOI 237b здійснює один оберт навколо свого червоного карлика за 5,44 земних дня і знаходиться на середній відстані приблизно 0,03 астрономічних одиниці від зірки.

TOI 122b виявився субнептуном з радіусом близько 2,72 радіуса Землі і масою 8,8 мас Землі. Він робить один оберт навколо свого червоного карлика, маса якого становить 0,31 маси Сонця, за 5,08 земних дня і знаходиться на середній відстані приблизно 0,04 астрономічних одиниці від зірки. Рівноважна  температура екзопланети оцінюється в 431 Кельвін, а сама система розташована приблизно за 206 світлових років від Сонця. Передбачається, що планета має щільну атмосферу і не знаходиться в зоні життя своєї зірки.

Нагадаємо, нещодавно астрономи зафіксували астероїд, завбільшки з автобус, який пролетів всього за 400 км від Землі.

Раніше американські астробіологи виявили кілька десятків планет, на яких умови для життя кращі, ніж на Землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ