Супутник Сатурна Європа

Крига на супутнику Європа може сяяти вночі

NASA

Цей космічний об'єкт може бути одним із наших найкращих шансів знайти життя в Сонячній системі

Європа — один із майже 80 відомих супутників Юпітера. Однак вона привертає увагу вчених більше, ніж інші космічні об’єкти.

Під крижаною поверхнею Європи вчені прогнозують існування гігантського, прихованого океану: величезного водоймища, яке могло би бути одним із наших найкращих шансів знайти життя в Сонячній системі.

Та це не єдине, що викликає зацікавленість. Астрофізики вважають, що поверхня супутника може сяяти у темряві через постійне радіаційне випромінювання з Юпітера. Про це пише ScienceAlert!.

Учені з Каліфорнійського технологічного інституту та Лабораторії реактивного руху NASA провели дослідження, яке показує, що крижана шапка на поверхні Європи постійно бомбардується електронами з магнітного поля Юпітера і через хімічну реакцію її крижана поверхня починає світитися.

Фізики сподіваються отримати шанс роздивитися це явище, коли космічний корабель Europa Clipper відвідає супутник і отримає шанс зафіксувати явище, яке називається електронно стимульованою люмінесценцією. Однак це станеться лише у наступному десятилітті.

Нагадаємо, нещодавно вчені висунули теорію, що таємничий астероїд, який рухається по гравітаційному сліду Марса, може виявитися загубленим близнюком нашого Місяця

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ