Метеоритний дощ

Українці зможуть побачити вогняні кулі у нічному небі

Shutterstock

У листопаді очікуються одразу два цікаві астрономічні явища

До кінця листопада у небі можна буде спостерігати незвичайний метеоритний потік Північні Тауриди.

Пік цього астрономічного явища припадає на ніч з 11 на 12 листопада. Хоча "падаючих зірок" очікується небагато — близько 5 на годину, але вони будуть видовищними.

На відміну від знаменитих серпневих Персеїд чи Оріонід, які були у жовтні, це не один великий метеоритний дощ, а кілька маленьких потоків, радіанти яких знаходяться поблизу один від одного в сузір'ях Тельця (поруч з Плеядами) і Овна. Однак ці потоки пов’язані з одним спільним небесним тілом — кометою Енке.

Ще одна особливість Таурид — серед метеорів зустрічається великий відсоток так званих болідів, які, входячи в атмосферу Землі, стають схожими на вогняні кулі.

А вже за кілька днів, з 14 на 15 листопада очікується максимум метеорного потоку Леонід, під час якого на небі можна побачити до 15 метеорів на годину.

Нагадаємо, кілька днів тому мешканці Лівану зафільмували на камеру велику вогняну кулю, що впала з неба та спричинила пожежу на землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ