NASA

Hubble зробив світлину зоряного "водоспаду" – фото

Shutterstock

Галактика знаходиться у сузір'ї Секстанта

Космічний телескоп Hubble зробив незвичний знімок галактики UGCA 193, схожої на водоспад із зірок. Світлина з'явилася 2 листопада на офіційному сайті обсерваторії. 

Як повідомляють спеціалісти NASA та Європейської космічної агенції, зафіксована на фото галактика перебуває у сузір'ї Секстанта. Вона складається з багатьох зірок, що після накопичення у нижній частині створюють блакитний дим, який світиться, та ефект "водоспаду". 

"Блакитний колір UGCA 193 вказує на те, що зірки, які ми бачимо, гарячі. Причому температура деяких з них у шість разів перевищує температуру нашого Сонця. Ми знаємо, що холодні зірки здаються нашим очам червоними, а гарячі – синіми", – розповіли учені.

Водоспад із зірок
Водоспад із зірок
Фото: NASA

Також вони зазначили, що вага, температура зорі та колір її поверхні пов'язані. Тому, коли більш важкі зірки "палають" за вищих температур, з'являється синє світло на їхній поверхні. 

Раніше Hubble зробив знімок поглинання однієї галактики іншою. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ