Космос

У Всесвіті вперше знайшли приховану матерію

Shutterstock

Космічний простір на 40% складається із матерії, яку раніше вченим ніяк не вдавалося зафіксувати

Французькі астрофізики з університету Париж-Сакле виявили у Всесвіті приховану матерію. Результати їхнього дослідження опубліковані у журналі Astronomy&Astrophysics.

Прийнято вважати, 40% від звичайної (баріонної) речовини - це прихована матерія. Вона формує зірки, планети і галактики. Однак залишається не виявленою, прихованою у вигляді гарячого газу, що вкривається космічною павутиною.

Учені провели статистичний аналіз розподілу матерії в галактичних волокнах - космічних структурах, що з'єднують скупчення галактик і заповнені газом. Вважається, що волокна містять майже всю баріонну матерію Всесвіту у вигляді дифузного газу. Випромінювання від цього газу настільки слабке, що приблизно половина речовини залишається непоміченою.

Зниклу матерію виявили за сумарним рентгенівським випромінюванням, зареєстрованим космічними телескопами, в 15 тисячах космічних волокон, довжина яких сягає 30-100 млн парсек.

Астрофізики використали кореляцію між положенням волокон і інтенсивністю випромінювання, щоб оцінити кількість речовини у волокні і виміряти температуру газу.

Підсумки цього дослідження підтверджують зроблені раніше припущення про те, що гарячий газ в космічній павутині має вплив на загальний космічний мікрохвильовий фон.

Нагадаємо, у вересні американські вчені знайшли сліди існування нового типу фундаментальної взаємодії, що підтверджує одну з теорій існування темної матерії у Всесвіті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ