Сонячне затемнення

Повне сонячне затемнення – відео

Shutterstock

Це єдине повне затемнення Сонця у 2020 році

У понеділок, 14 грудня відбудеться повне сонячне затемнення — єдине у 2020 році.

Через затемнення частина Південної Америки опиниться зануреною в темряву посеред дня.

Ця порівняно рідкісна, неймовірна подія трапляється, коли місяць проноситься над денним небом і повністю перекриває сонячний диск. Сонячне затемнення створює те, що схоже на 360-градусний захід сонця, і рослини та тварини реагуватимуть так, ніби вже сутінки.

Повне сонячне затемнення 14 грудня розпочнеться в Тихому океані. Потім воно просунеться до комуни Сааведри у Чилі і вперше з’явиться у вигляді часткового сонячного затемнення об 11:38 за місцевим часом (16:38 за Києвом), згідно з інформаційним бюлетенем NASA.

Повне затемнення почнеться в Сааведрі о 13:00 за місцевим часом (18:00 за Києвом) і триватиме 2 хвилини 4 секунди. Повне затемнення можна буде побачити у чилійському Пуконі, а також в аргентинських муніципалітетах Вальчета і Саліна-дель-Ехе.

Повне сонячне затемнення 14 грудня 2020
Повне сонячне затемнення 14 грудня 2020
Фото: NASA

Часткове затемнення можна буде побачити у деяких країнах Африки і Азії. В Україні, на жаль, це магічне видовище можна буде спостерігати лише онлайн.

Наступне повне затемнення відбудеться у грудні 2021 року і його можна буде побачити лише в Антарктиді.

Нагадаємо, 21 червня відбулося кільцеве сонячне затемнення, яке трішки було видно у в Україні. Але найкраще це було спостерігати в Індії.

Дивіться також: Ніч посеред дня: кращі фото сонячного затемнення 2020

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ