Сонце

Землю накриє хмара плазми від спалаху на Сонці

Фото Nasa

На нашій планеті вперше за кілька років очікуються геомагнітні збурення.

У середу, 9 грудня, Землю накриють хмари плазми, виверженої в космічний простір після спалаху на Сонці. Про це повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця.

Внаслідок цього вперше за кілька років на Землі очікуються геомагнітні збурення, пік яких припаде на ніч із середи на четвер, 10 грудня.

29 листопада на Сонці стався спалах, який визнали найпотужнішим за останні три роки. Він відбувся на невидимому з Землі боці зірки. Але 7 грудня на Сонці відбувся ще один потужний спалах. І цього разу вже з боку Землі.

Маси сонячної речовини, викинуті з атмосфери нашої зірки, досягнуть Землі лише 9 грудня і вкриють усю планету до середини 10 грудня.

Швидкість сонячного вітру, що обдуває Землю, збережеться підвищеною після цього ще майже на тиждень - 600-800 км/с замість звичайних 400 км/с.

Учені зазначають, що, крім негативних наслідків у вигляді різкого зростання радіаційного навантаження на космічні об'єкти, а також зростання коливань магнітного поля біля поверхні Землі, можна відзначити і позитивні наслідки для поціновувачів полярного сяйва. Область сяйв (так званий авроральний  овал) може знизитися до широт 60-70 градусів, що дасть змогу спостерігати їх на більших географічних просторах.

За словами астрономів, сучасні засоби спостереження не дають можливості стежити за рухом хмар сонячної плазми на всьому їхньому шляху до Землі. Виняток становлять лише перші кілька годин, коли маси речовини ще поблизу Сонця. Решта їх шляху прихована від очей.

З цієї причини остаточну силу удару по Землі можна буде оцінити лише постфактум, коли маси газу, які ще недавно були частиною Сонця, досягнуть космічних апаратів, розташованих поблизу Землі.

Нагадаємо, у грудні на Землі очікується низка сильних магнітних збурень. Одне із них вплине навіть на людей, які не мають метеозалежності.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ