Сонячний спалах

На Сонці стався потужний вибух: як це вплине на жителів Землі

pixabay.com

Цей спалах може мати найвищий рівень за шкалою визначення потужності

У неділю, 29 листопада, на Сонці стався спалах, який визнали найпотужнішим за останні три роки.

Астрономи присвоїли цьому вибуху оцінку 4 за п’ятибальною шкалою. Про це повідомили в лабораторії рентгенівської астрономії ФІАН.

Учені зазначили, що, оскільки вибух стався на боці зірки, який не видно із Землі, насправді його потужність могла бути набагато більшою, але земні детектори рентгенівського випромінювання не змогли цього зафіксувати.

Охоплена вибухом частина була настільки великою, що верхню частину спалаху можна було побачити через лівий край сонячного диска. Вчені не виключають, що насправді подія належить до найвищого класу — Х.

Дослідники запевняють, що вибух не вплине на нашу планету, оскільки заряджені частинки і потоки плазми пройдуть за сотні мільйонів кілометрів від Землі. Однак через обертання Сонця центр спалаху має опинитися в полі зору астрономів протягом доби, а через кілька днів він виявиться на лінії Сонце-Земля. Астрономи поки не можуть сказати точно, чи збережеться на той час активність спалахів.

Нагадаємо, нещодавно українці пережили найпотужнішу магнітну бурю за весь рік.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ