Юпітер і Сатурн

Раз у житті: українці зможуть побачити велике "злиття" Юпітера і Сатурна

Shutterstock

Грудень тішить видовищними астрономічними явищами

21 грудня відбудеться велике "злиття" Юпітера і Сатурна: п’ята і шоста планети Сонячної системи зблизяться на мінімальну відстань і для мешканців Землі здаватимуться одним великим світилом.

Це зможе побачити практично кожен житель планети навіть неозброєним оком. А, якщо у вас є телескоп або хоча б хороший бінокль, є шанс навіть побачити чотири супутники Юпітера - Іо, Європу, Ганімед і Каллісто, повідомляє BBC.

Щоб астрономам-любителям було простіше знайти ці планети на небосхилі, радять перш за все знайти сузір'я Козерога і дві розташовані поруч зірки - Дабіх і Альгеда.

Сатурн і Юпітер будуть розташовуватися трохи нижче і правіше - вони будуть набагато яскравішими, ніж ці зірки.

Як повідомляє National Geographic, відстань між планетами складатиме приблизно 800 млн км. І востаннє так вони зближувалися аж 400 років тому - у 1623 році. Але настільки добре видимим це явище було майже 800 років тому, у 1226 році.

Триватиме злиття 5 днів, а після цього орбіти планет знову почнуть віддалятися одна від одної.

У вчених є теорія, що саме злиття Юпітера і Сатурна могли сприйняти за Вифлеємську зірку, що за Євангеліє вказала волхвам шлях до місця народження Ісуса.

Але є також думка низки вчених, що Вифлеємською зіркою могла бути комета Галлея, яка періодично повертається і, за підрахунками астрономів, проходила над Землею приблизно за 5-10 років до біблійної дати народження Ісуса Христа.

Нагадаємо, 21 грудня відбувається День зимового сонцестояння, коли на Землі найдовша ніч за весь рік.

А 14 грудня відбулося єдине у 2020 році повне Сонячне затемнення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ