Юпітер

Уперше з часів Середньовіччя: українці стануть свідками унікального астрономічного явища

NASA

У древності це називали "циклом царів", який віщує соціальні зміни і відновлення економічного порядку

У грудні жителі планети, зокрема українці, зможуть побачити рідкісне астрономічне явище, яке трапляється  раз на кілька століть. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

21 грудня після заходу сонця Юпітер і Сатурн підійдуть на мінімально близьку відстань на нічному небі з часів Середньовіччя. Востаннє таке відбувалося на світанку 4 березня 1226 року.

У цю ніч видима відстань між Юпітером і Сатурном становитиме одну п'яту діаметра повного Місяця, і у нічному небі вони матимуть вигляд подвійної планети.

Загалом явище можна спостерігати з 16 по 25 грудня.

Найкращі умови для спостереження матимуть жителі екватора, однак явище можна буде побачити у всіх куточках Землі (якщо дозволить погода, звісно ж).

Планети будуть з'являтися в західній частині неба приблизно через годину після заходу сонця. Що північніше знаходиться спостерігач, то менше часу у нього буде, перш ніж планети опустяться за горизонт. Однак Юпітер і Сатурн досить яскраві для того, щоб їх можна було розгледіти в сутінках.

Наступного разу близьке з'єднання планет настане 15 березня 2080 року, а потім аж в 2400 році.

З давніх часів вчені називали "злиття" Юпітера і Сатурна "циклом царів", і вважалося, що гігантські небесні тіла впливають на зміну ер. Очікується, що з цим явищем в світі почнуться соціальні зміни і відновлення економічного порядку.

Нагадаємо, у листопаді українці могли побачити у небі "вогняні кулі".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ