Зима

День зимового сонцестояння 2021: чим особливий цей період

Shutterstock

Це буде найдовша ніч у році

21 грудня настане День зимового сонцестояння – перший астрономічний день зими у північній півкулі.

У 2021 році сонцестояння відбудеться о 17:59 за київським часом, передає "Дивогляд".

Це особливий період, коли день – найкоротший, а ніч – найдовша за весь рік.

Зимове сонцестояння – одне з найважливіших свят у наших предків. Його відзначали стародавні римляни, германці, народи Шотландії, Китаю і навіть Індії. А наші пращури ще до появи християнства святкували у цей день "уродини Сонця", або "народження Коляди" – язичницького сонячного божества.

Люди вірили, що в день зимового сонцестояння з'являються злі духи, щоб підживитися живою енергією. Тому по всьому дому розвішували ялинові гілки, різкий аромат яких мав відлякувати "небажаних гостей".

Вважалося, що зимовим сонцестоянням закінчується рік за сонячним календарем, а після нього Сонце народжується заново.

Читайте також: Свято наближається: скільки днів відпочиватимуть українці на Різдво і Новий рік

Коли надворі темніло, на центральній площі поселень розпалювали велике ритуальне багаття. Тим самим люди допомагали народитися новому Сонцю, підтримуючи його сили полум'ям.

З цього дня починали співати колядки, які супроводжувалися веселими танцями. Вважалося, що веселішим буде свято, то яскравіше Бог нового Сонця освітить життя його шанувальників.

Люди й зараз вірять, що в цей час можна загадати бажання, і енергія Сонця посприяє його виконанню.

Традиції до зимового сонцестояння

  • Якщо почати 21 грудня нові справи, то вони точно матимуть успіх;
  • Потрібно сміливо викидати старі речі, очищати думки і свідомість, молитися. У цей день можна попрощатися з минулим і відкрити собі шлях у щасливе майбутнє;
  • У день сонцестояння 2020 варто займатися духовними практиками, медитувати, адже потужний потік енергії, який йде з неба на Землю, багаторазово підсилює вплив медитації;
  • На думку астрологів, зимове сонцестояння сприяє тому, щоб підбити підсумки року, позбутися всього непотрібного і продумати плани на майбутнє;
  • Також можна гадати на картах – в цей день вони скажуть чисту правду. У найкоротший день проводяться ритуали зцілення, процвітання, набуття сили і мудрості. Ворожіння зимового сонцестояння дають точні результати, добре підходить ворожіння Таро і Оракул.

Читайте також: І з'їсти, і ялинку прикрасити: найкращі рецепти різдвяного імбирного печива

Що каже наука

Під час зимового сонцестояння у північній півкулі нашої планети сонце найкоротший час залишається над горизонтом, займаючи найнижчу позицію над обрієм.

У моменти сонцестоянь сонце у своєму видимому русі по екліптиці найбільше віддаляється від небесного екватора і досягає найбільшого нахилу, північного або південного.

21 і 22 грудня – найкоротші дні в році, а ніч з 21 на 22 – найдовша. У такому положенні сонячний диск затримається впродовж трьох днів, а потім почне поступово підніматися над горизонтом. Після цього його "небесний шлях" збільшуватиметься, а світловий день почне прибувати. Цей період у нас вважається початком астрономічної зими, а у південній півкулі – астрономічного літа.

Читайте також: З Новим роком і Різдвом Христовим: гарні привітання для друзів, рідних і колег

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ