Зима

День зимового сонцестояння: чим особливий цей період

Shutterstock

Це буде найдовша ніч у році

21 грудня настає День зимового сонцестояння — перший астрономічний день зими у північній півкулі.

Це особливий період, коли день — найкоротший, а ніч — найдовша за весь рік.

Зимове сонцестояння - одне з найважливіших свят у наших предків. Його відзначали стародавні римляни, германці, народи Шотландії, Китаю і навіть Індії. А наші пращури ще до появи християнства святкували у цей день "родини Сонця", або "народження Коляди" – язичницького сонячного божества.

Люди вірили, що в день зимового сонцестояння з'являються злі духи, щоб підживитися живою енергією. Тому по всьому будинку розвішували ялинові гілки, різкий аромат яких мав відлякувати "небажаних гостей".

Вважалося, що в зимове сонцестояння закінчується рік за сонячним календарем, а після нього Сонце народжується заново.

Коли надворі темніло, на центральній площі поселень розпалювали велике ритуальне багаття. Тим самим люди допомагали народитися новому Сонцю, підтримуючи його сили полум'ям.

З цього дня починали співати колядок, які супроводжувалися веселими танцями. Вважалося, що веселішим буде свято, то яскравіше Бог нового Сонця освітить життя його шанувальників.

Люди й зараз вірять, що в цей час можна загадати бажання, і енергія Сонця посприяє його виконанню.

Традиції до зимового сонцестояння

  • Якщо почати 21 грудня нові справи, то вони точно матимуть успіх;
  • Потрібно сміливо викидати старі речі, очищати думки і свідомість, молитися. У цей день можна попрощатися з минулим і відкрити собі шлях у щасливе майбутнє;
  • У день сонцестояння 2020 варто займатися духовними практиками, медитувати, адже потужний потік енергії, який йде з неба на Землю, багаторазово підсилює вплив медитації;
  • На думку астрологів, зимове сонцестояння сприяє тому, щоб підбити підсумки року, позбутися всього непотрібного і продумати плани на майбутнє;
  • Також можна гадати на картах - в цей день вони скажуть чисту правду. У найкоротший день проводяться ритуали зцілення, процвітання, набуття сили і мудрості. Ворожіння зимового сонцестояння дають точні результати, добре підходить ворожіння Таро і Оракул.

Що каже наука

Під час зимового сонцестояння у північній півкулі нашої планети сонце найкоротший час залишається над горизонтом, займаючи найнижчу позицію над обрієм.

У моменти сонцестоянь сонце у своєму видимому русі по екліптиці найбільше віддаляється від небесного екватора і досягає найбільшого схилення, північного або південного.

21 і 22 грудня – найкоротші дні в році, а ніч з 21 на 22 – найдовша. У такому положенні сонячний диск затримається впродовж трьох днів, а потім почне поступово підніматися над горизонтом. Після цього його "небесний шлях" збільшуватиметься, а світловий день почне прибувати. Цей період у нас вважається початком астрономічної зими, а у південній півкулі — астрономічного літа.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ