свято

Свято наближається: скільки днів відпочиватимуть українці на Різдво і Новий рік

Shutterstock

Листопад вже добігає до середини, а грудень в очікуванні свят пролетить ще швидше. Тож можна готуватися до довгих різдвяних вихідних.

Наприкінці грудня і на початку січня на українців чекає аж три подовжених вікенди, пише "Дивогляд".

  • Різдво за юліанським календарем, яке відзначається 25 грудня і вже 4 роки є державним вихідним, цьогоріч припадає на суботу. Тому наступний понеділок теж буде вихідним. Отож, українці відпочиватимуть 25, 26, 27 грудня, а робочий день 24 грудня буде скороченим на 1 годину.
  • Новий рік, 1 січня, також випадає на суботу. Тож вихідними будуть 1, 2, 3 січня, а 31 грудня – скорочений на 1 годину робочий день.
  • Різдво за григоріанським календарем, 7 січня, - це п’ятниця. Тож різдвяні вихідні розтягнуться на 7, 8, 9 січня. А робочий день 6 січня, коли українці традиційно відзначають Святвечір, як і в інші передсвяткові дні , скорочений на 1 годину.

Зазначимо, у 2022 році в Україні збережеться практика переносити вихідний, якщо свято припадає на суботу чи неділю. Але з 2023 року, якщо буде прийнято законопроект від Міністерства культури, вихідні, що випадають на 1 травня, 8 березня, День Конституції, День Незалежності та День захисника і захисниці України переноситися не будуть. Для Різдва (25 грудня і 7 січня), Великодня, Трійці, а також Нового року все залишиться без змін.

Дивіться також: Блогер подорожує Україною і демонструє її дивовижну красу – фото

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ