Неандерталець

Учені знайшли свідчення можливого схрещення неандертальців і homo sapiens

Shutterstock

Завдяки цьому наука може пояснити причину зникнення неандертальців

Британські дослідники повторно вивчали зуби, вік котрих близько 48 тис років. В ході аналізу вони знайшли ознаки, які можуть говорити про те, що неандертальці та людина розумна схрещувались. Про це повідомляє Journal of Human Evolution.

Науковий світ вважає, що неандертальці були нижчі і більш витривалі, якщо порівнювати з homo sapiens (люди розумні). Є думка, що їх зникнення відбулося близько 40 тис років тому, коли в Європу прибула людина розумна.

Спеціалісти припускають, що протягом 5 тис років неандертальці та homo sapiens схрещувалися. Свідченням цього може бути проведене дослідження.

Ще в минулому столітті археологи знайшли на нормандському острові Джерсі 13 зубів нібито дорослого неандертальця, котрим приблизно 48 тисяч років. Сучасна комп’ютерна томографія допомогла британським експертам провести сканування зубів для їх детального вивчення.

Зуби неандертальця
Зуби неандертальця
Фото: Journal of human evolution

Вони виявили, що це зуби не однієї дорослої особи, а відразу двох. Більш того, вони мають особливості, які характерні зубам сучасної людини.

Внаслідок цього науковці думають, що неандертальці зникли не через вимирання, а через "поглинення" homo sapiens. Наразі це тільки припущення, а тому його планують надалі досліджувати.

Зараз експерти почали виокремлювати древню ДНК із цих зубів. Коли вони дізнаються, один чи два види ДНК в цих зубах, тоді стане можливою побудова нової гіпотези щодо того, через що зникли неандертальці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли в Шотландії храм, якому понад 5 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ