Розкопки в Греції

У Греції розкопали статую, якій понад 2,5 тис років – фото

culture.gov.gr

Знахідка відображає печальну життєву ситуацію

Археологи, які проводили розкопки поблизу міжнародного аеропорту Афін, виявили статую, яка нагадує білу мармурову гробницю. Про це розповіли в Міністерстві культури і спорту Греції.

Експерти проводили звичайні розкопки в місцевості, де нині будують нову ратушу муніципалітету Паянія. Однак, в процесі цього вони розкопали фрагменти скульптури.

На ній дві жінки дивляться одна на одну. Жінка справа одягнута в прозору туніку і мантію і розміщена на красивому сидінні. Її ноги на підставці, а перед нею, за версію дослідників, її служниця.

Статуї вдалося зберегтися лише частково, проте навіть так зрозуміло, що ці жінки мали різний соціальний статус.

Розкопки в Греції
Розкопки в Греції
Фото: culture.gov.gr

"Одна зображає померлу жінку. Поруч з нею встановлена інша статуя, що зображає служницю або лікаря. Друга жінка з сумом і печаллю тримає голову хворої, що сидить", – сказано в повідомлені.

Вчені розповіли, що ця поховальна статуя характерна для часів VI до н. е. Таким чином, вік цієї скульптури близько 2,6 тисяч років.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли рештки одного з найстаріших "мешканців" нашої планети.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ