"Людина-дракон": знайдений 88 років тому череп може належати невідомому виду людини – фото

У Китаї вчені виявили череп, який може належати невідомому науці виду людини. За їх словами, мова йде про нашого найближчого еволюційного родича серед відомих видів прадавньої людини (неандертальців та Homo erectus).

Фахівці знайшли череп у Харбіні (Китай) у 1933 році, але знову повернулися до його дослідження лише нещодавно. Знахідку назвали Homo longi від китайського long – дракон. Цей вид населяв Східну Азію як мінімум 146 тис років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Innovation.

"Це одна з найважливіших скам'янілостей, виявлених за останній мільйон років", – розповів один із дослідників і провідний британський експерт з еволюції людини Кріс Стрінгер.

За його словами, мова йде про "окремий вид, який ще не став Homo sapiens (нашим видом), але належав до окремої гілки", яка розвивалася сотні тисяч років і потім вимерла. На думку фахівців, ця знахідка може суттєво вплинути на історію еволюції людини. Є версія, Homo longi тісніше пов'язаний з Homo sapiens, ніж неандертальці.

Homo longi
Homo longi
Фото: KAI GENG

Цікаво, що череп, знайдений у Харбіні, є найбільшим серед коли-небудь знайдених черепів архаїчних людей. У ньому було достатньо місця для розміщення мозку, розмір якого аналогічний мозку сучасних людей.

"Скам'янілість добре збереглася. Є багато деталей, які мають вирішальне значення для розуміння еволюції роду Homo та походження Homo sapiens", – стверджує професор палеонтології Хебейського університету Цян Цзи.

Людина дракона характеризується великими та майже квадратними очницями, товстими надбрівними дугами, широким ротом і величезними зубами.

"Череп являє собою мозаїчну комбінацію примітивних та більш сучасних рис, що відрізняє його від інших, вже відомих видів Homo", – зазначив експерт.

Дослідники припускають, що цей череп належав чоловіку міцної статури. Важко сказати, який спосіб життя був йому властивий, бо череп забрали з місця, де його знайшли.

Homo longi
Homo longi
Фото: KAI GENG

До речі, авторство знахідки належить звичайному робітнику, який у 1933 році будував міст через річку Сунгарі у Харбіні. Тоді місто окупувала Японія.

Робітник припустив, що знайшов культурну цінність, а тому таємно вивіз її додому, щоб череп не вилучили окупанти. Він сховав його на дні колодязя, де той лежав протягом 80 років.

Сім'я чоловіка дізналася про череп лише перед смертю робітника, після чого знахідку отримали науковці. Наразі останні сперечаються, до якого виду належить цей череп – до Homo sapiens, неандертальців, так званих денисівських людей чи це "щось зовсім інше".

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли свідчення можливого схрещення неандертальців і homo sapiens.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше