"Це не розіграш": у Тасманії сфотографували тварину, яку вважають вимерлою – фото й відео

Австралійський фотограф Ніл Вотерс стверджує, що він зафіксував на камеру тилацина, також відомого як тасманійський вовк.

Учені вважають, що ця тварина вимерла в 30-х роках минулого століття, але це може бути не так, повідомляє Daily Mail.

Фотограф хотів знайти тилацина, для чого йому знадобилося розставити фотопастки в лісах Тасманії (Австралія), що дало певний результат.

"Ці фото не фальшивки, це не розіграш, наші фахівці — реальні люди, а не актори", – стверджує він.

Ніл вважає, що зображена тварина має багато схожих рис із тасманійським вовком. Зокрема, він звертає увагу на смуги на задній частині тулуба і довгий хвіст.

За думкою зоолога Ніка Муна, фотограф спішить зі своїми висновками, так як на відео міг просто з'явитися різновид валлабі. Ці тварини проживають у цій же місцевості.

Тим не менш, ця публікація вже спровокувала справжній ажіотаж серед вчених, так як прийнято вважати, що тилацин вже майже протягом століття не населяє нашу планету.

Зазначимо, що останній тасманійський вовк вмер в неволі в 1936 році на території приватного зоопарку, а ось вбивство останньої тварини відбулося ще раніше – в 1930 році.

З того часу ентузіасти ведуть фотополювання за цими тваринами, так як сподіваються, що ті досі живі. У 2005 році з'явилася пропозиція від австралійського журналу The Bulletin з винагородою у розмірі $1,25 млн (мається на увазі австралійський долар) для того, хто зможе зловити живого тасманійського вовка. Однак, ці гроші до сих пір нікому не виплатили.

Ця тварина унікальна тим, що вона була єдиним представником сімейства сумчатих вовків, якому вдалося дожити до історичної епохи. Його перший опис зробив в 1808 році натураліст-любитель Харріс.

Якщо ми ще більше зануримося в історію, то знайдемо згадки про нього від мандрівників, які датовані 1642 роком. Тоді Абель Тасман вперше з'явився на цьому острові, який згодом назвали на його честь.

Деякі наскельні малюнки, створені аборигенами, зображують саме цю тварину. До речі, її почали винищувати в 30-х роках XVIII століття.

Тасманійський сумчастий вовк
Тасманійський сумчастий вовк
Фото: Nettispaghetti

У 1999 році тасманійського вовка спробували клонувати завдяки клітинам ДНК, але ті були в надто поганому стані, внаслідок чого проект вирішили закрити.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про справжню причину зникнення мамонтів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше