Жирафи

Чому самотні самки жирафів живуть менше, ніж ті, хто має "друзів" – вчені

Shutterstock

Соціалізація серйозно впливає на виживання цих тварин

Швейцарські вчені проводили протягом 5 років дослідження і дізналися, що самотні самки жирафів живуть у середньому менше, ніж ті, які проводять час у компанії інших самок. Про це повідомляє The Royal Society.

Експерти з Цюрихського університету з 2012 по 2016 рік досліджували 512 самок жирафів на площі понад 1,5 тис км2 на півночі Танзанії. Вони фотографували тварин, завдяки чому дізналися, які з них перебувають у певних стосунках з іншими і навпаки.

Виявилося, що соціалізація (підтримання зв'язків із іншими представниками свого виду) має величезне значення для виживання. Зокрема, самка жирафа, яка входить в групу з принаймні ще 3 самками, має більше шансів на виживання, якщо порівнювати з самотніми тваринами.

Цікаво, що саме соціальності приписується найбільша роль у цьому питанні. Звісно же, також на це впливає природній фактор (наприклад, наявність їжі) та інші.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на Філіппінах народилося цуценя-циклоп.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ