Жінка з собакою

Жінки суттєво вплинули на приручення собак – дослідники

Shutterstock

Собаки завдяки жінкам почали отримувати імена і можливість спати з людьми

На думку американських вчених, жінки мали значний вплив на те, що собаки стали домашніми тваринами. Про це повідомляє WSU Insider.

Експерти з Університету штату Вашингтон розповіли, що собаки і люди почали тісно взаємодіяти завдяки жінкам. Останні призвели до того, що до тварин почали ставитися, як до членів сім'ї.

Кандидатка антропологічних наук Джеймі Чемберс зі своєю командою вивчила близько 844 робіт етнографів і зрозуміла, що в основному собак приручали жінки.

"Ми виявили, що відносини собак із жінками могли мати більший вплив на зв'язок собака-людина, ніж стосунки з чоловіками", – розповіли вона.

Песик під пдедом
Песик під пдедом
Фото: Shutterstock

В результатах дослідження стверджується, що саме жінки частіше дозволяли тваринам спати поруч. Окрім цього, вони давали їм імена і оплакували їхню смерть.

Також експерти розповіли про іншу цікаву особливість використання собак серед людей.

"Температура їх тіла вища, ніж у людини, і навіть  незначна кількість фізичних вправ може призвести до перегріву в спекотний день", – стверджують вони.

Таким чином, собаки приносили менше користі для тих суспільств, які жили в теплому кліматі, а тому ті їх не так часто використовували.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що людство використовувало "емодзі" понад 100 тис років тому.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ