Жінка і мамонти

Людство використовувало "емодзі" понад 100 тис років тому – дослідники

Shutterstock

Автор символів дуже уважно підійшов до їх зображення

Чи могла стародавня людина використовувати доісторичні "емодзі" понад 120 тис років тому для спілкування? Нове дослідження, яке провели французькі та ізраїльські вчені, стверджує, що це цілком можливо. Про це повідомив The Jerusalem Post.

Дослідники знайшли в Ізраїлі 6 субпаралельних надрізів на фрагменті кістки, яку виявлені на стоянці поблизу Рамле, датованою середнім палеолітом.

Ця знахідка, котрій приблизно 120 тисяч років, – найстаріше свідчення використання символів. Серед археологів є думка, що це кістка парнокопитного ссавця з роду справжніх биків під назвою туру.

Їх останні представники жили приблизно 500 років тому. Доктор Йоса Зайднер із Інституту археології Єврейського університету розповів, що мисливці епохи палеоліту збиралися на цій стоянці для переробки спійманої ними дичини.

Учені проаналізували знахідку і зрозуміли, що надрізи, довжина котрих сягає від 38 до 42 мм, не могли з'явитися внаслідок випадкового оброблення, зносу або через природну стихію.

Кістка з найдавнішими символами
Кістка з найдавнішими символами
Фото: MARION PRÉVOST

Вони впевнені, що їх вирізали спеціально. Більш того, археологи вважають, що у цих гравюр був певний сенс, а також видно, що їх творець приділив багато уваги деталям.

"Ми відкидаємо будь-яке припущення, що ці надрізи були якимось випадковим малюванням", – розповів Маріон Превост з Інституту археології Єврейського університету.

Встановлення однозначних висновків щодо сенсу гравюри неможливе, але є припущення, що кістку обрали з огляду на на статус тварини. Можливо, це є вказівкою на духовність, яка пов'язувала мисливців і убитих звірів.

"Справедливо буде сказати, що ми виявили одну з найдавніших символічних гравюр, коли-небудь знайдених на землі, і, безумовно, найдавнішу в Леванті", – розповіли експерти.

Стверджується, що ці гравюри значно впливають на усвідомлення розвитку символічного вираження і його розвитку у доісторичних людей.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, чи існували амазонки насправді.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ