Атлантичний океан

Археологи знайшли помешкання жінки-вікінга, яка перетнула Атлантику за 500 років до Колумба

Shutterstock

"Вона походила з дуже простої сім'ї, її дід був звільненим рабом"

Дослідники проводили розкопки в Ісландії і виявили залишки старої ферми, в якій, на їх думку, колись жила жінка-вікінг з древніх міфів і легенд Гудрід Торбьорнсдоттір. Її називають першою європейською жінкою, що перетнула Атлантичний океан, повідомляє svt Nyheter.

Протягом останнього десятиріччя дослідники з Ісландії і Північної Америки займалися вивченням району півночі Ісландії і складенням точної карти історичних місць. Саме на цій території в давні часи жили вікінги.

Завдяки цим дослідженням вони знайшли руїни ферми, де могла жити видатна ісландська жінка. Якщо брати до уваги ісландську генеалогію, то Гудрід у часи середньовіччя була одним з найбільш відомих мореплавців.

"Вона походила з дуже простої сім'ї, її дід був звільненим рабом. Але все-таки їй вдалося здійснити кілька вражаючих подорожей до Нового Світу і стати чудовою торговою жінкою, що заслужило повагу", – розповів історик Бо Ерікссон.

Статуя Гудрід Торбьорнсдоттір
Статуя Гудрід Торбьорнсдоттір
Фото: Kathryn Buchanan

За словами фахівців, жінка перетнула Атлантичний океан за 500 років до знаменитого Христофора Колумба. На жаль, сучасному людству мало що відомо про Гудрід.

"Її згадують у казках, але після 13 століття вона не живе (мається на увазі, що її не згадують – "Дивогляд") далі… Коли Європа стає глобальною наддержавою, для Гудрід просто немає місця, і про неї забувають", – розповів експерт.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, звідки в Хорватії з'явилася могила з кістками 41 людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ