Морські води

"Це неймовірно": вчені знайшли "рибу-зомбі", яку вважали вимерлою – фото

Shutterstock

Експерти планують надалі відроджувати цих тварин

У штаті Вікторія (Австралія) спеціалісти знайшли дуже рідкісного південного фіолетового-плямистого піскара, що вважався вимерлим. Про це розповіли в Daily Mail.

Рибу знайшли в озері неподалеку від Керанга, що підштовхнуло фахівців на розслідування, яке внаслідок дозволило їм знайти цілих 79 особин. У Північному центральному управлінні водозбору просто не могли повірити, що вдалося вижити такій великій кількості риб.

"Це справді неймовірна та захоплююча знахідка", – розповів Адріан Мартінс.

Знахідка вкрай важлива тим, що в 1998 році фахівці оголосили, що цей вид вимер. ЗМІ пишуть, що тепер планується відродження прісноводних видів, названих експертами "рибою-зомбі", за допомогою програми розведення в неволі.

"Більшість нашої команди все життя боролася зі скороченням зникаючих видів, або тих, що перебувають під загрозою зникнення, тому можливість стати свідком протилежного – це щось особливе", – розповів Адріан Мартінс.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Тасманії сфотографували тварину, яку вважають вимерлою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ