Предки людини жили одночасно з динозаврами – дослідники

Науковці показали, як вони виглядали

Вчені знайшли найстаріші серед відомих скам'янілості приматів, які датуються близько 65,9 млн років тому. В ті часи відбулося масове вимирання, що вказує на те, що предки всіх приматів ходили по Землі разом із динозаврами. Про це повідомили в New Altas.

Відомо, що приблизно 66 млн років тому відбулося зіткнення нашої планети з гігантським астероїдом, який кардинально змінив хід життя. Зокрема, перестали існувати ¾ всього рослинного й тваринного світу, що також стосувалося динозаврів.

Для певних видів це була справжня трагедія, але не для наших предків, котрі протягом мільйонів років були на другорядних ролях. Справа в тому, що в ті часи домінували та "правили" динозаври, а тому примати відносилися до нечисленних видів.

"Ми досліджували наші найбільш ранніх архаїчних предків-приматів. Вони були одними з перших ссавців, які розмножилися в цьому новому світі після масового вимирання", – розповів один із авторів дослідження Грегорі Вілсон Мантілла.

Зникнення конкуренції все кардинально змінило й в деякій мірі облегшило життя нашим стародавнім предкам. Учені це зрозуміли, коли досліджували скам'янілі зуби архаїчних приматів. Їм вдалося дізнатися як їх вік, так і вид.

Виявилося, що зображені на знімках зуби належать Purgatorius janisae, який був раннім приматом і харчувався комахами. Його розміри порівнюють з відомими нам щурами.

Дослідники зрозуміли, що ці зуби характеризуються певними відмінностями, які раніше ніхто не помічав. У підсумку вони встановили, що залишки належать зовсім новому виду під назвою Purgatorius mckeeveri.

Цим зубам близько 65,9 млн років, що робить їх найдавнішими відомими науці скам'янілостями приматів. Вони випередили найдавніші відомі залишки десь на мільйон років, а тому зовсім недивно, що вчені вражені своїм відкриттям.

"Відкриття вкрай важливе, тому що вказує на найдавніших приматів у літописі скам'янілостей. Це доповнює наше розуміння того, як розвивалися найдавніші примати після загибелі динозаврів", – розповів один із авторів дослідження Стівен Честер.

Цікаво, що ці скам'янілості не вказують те, що Purgatorius mckeeveri – найбільш ранній примат. Серед вчених є думка, що примати з'явилися ще у пізньокрейдовому періоді. Таким чином, були й інші примати, які ходили одночасно з динозаврами по нашій планеті.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи з Аргентини знайшли копалини найдревнішого титанозавтра у світі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше