Це не астероїд: названо можливу причину вимирання динозаврів

Небесне тіло, яке могло спричинити вимирання на Землі динозаврів, могло бути не астероїдом, а фрагментом комети.

Її могло збити зі шляху тяжіння Юпітера, а потім зруйнувати Сонце, стверджується в Scientific Reports.

Близько 66 млн років відбулося зіткнення великого небесного тіла з нашою планетою, внаслідок чого на території сучасної Мексики утворився кратер. Це стало фатальним для нелітаючих динозаврів і почалося крейдове вимирання.

Таким чином, настала нова епоха в історії життя на Землі. Є думка, що цим небесним тілом був астероїд завбільшки з 10 км в діаметрі. Однак, нещодавно вчені розповіли про альтернативну гіпотезу, згідно з якою на планету впала комета.

Динозавр
Динозавр
Фото: ca.wikipedia.org

Завдяки знаменитому астрофізику Аві Лебу і його студенту Аміру Сіраджу ми дізналися, що тяжіння Юпітера може порушувати орбіти небесних тіл в Хмарі Оорта. Остання є великою і розрідженою сферою на далекій периферії Сонячної системи, на якій знаходяться крижані комети.

За допомогою комп'ютерного моделювання експерти дізналися, що коли комета наближається до Сонця, то приливні сили, що виникають у русі в неоднорідному гравітаційному полі зірки, могли її зруйнувати.

Амір Сірадж стверджує, що велика комета, яка підходить до Сонця, починає розпадатися на більш дрібні. Таким чином, мова йде про існування певних статистичних шансів "на зіткнення такої малої комети з Землею".

Учені дослідили це питання і зрозуміли, що цілком можливе припущення, згідно якому на нашу планету впав один із уламків, а не астероїд.

Метеорит
Метеорит
Фото: Shutterstock

Завдяки новій гіпотезі також пояснюються певні неузгодженості, які виникали під час вивчення кратера на території Мексики. Наприклад, древня порода вказує на вуглецево-хондрітний склад, який властивий довгоперіодичним кометам, а не астероїдам.

Більш того, експерти зробили припущення щодо утворення інших подібних гігантських кратерів, які могли виникнути внаслідок падіння комет, а не астероїдів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що учені виявили подробиці падіння астероїда, який "убив динозаврів".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше