Стоунгендж

Стоунгендж побудували із залишків стародавньої пам'ятки кам'яного віку – учені

Shutterstock

Британські вчені проаналізували залишки стародавньої пам'ятки в західному Уельсі і виявили, що певне каміння, яке було в цьому місці, могли перевезти і використати для створення Стоунгенджу.

Про це повідомляє The Guardian.

Експерти Університетського коледжу Лондона (UCL) вважають, що Стоунгендж, який створили близько 3 тис років до нашої ери, був побудований за допомогою запозичених частин раннього кам'яного віку під назвою Ваун Маун.

Відомо, що будівництво Стоунгенджу відбувалося в декілька етапів між 3000 и 2000 роками до нашої ери. Спочатку був великий круглий рів з колом з двометровим блакитним камінням усередині.

Потім його перемістили і створили споруди з валунів, які мали більший розмір.

Стоунгендж
Стоунгендж
Фото: Shutterstock

У 2015 році Майк Паркер Пірсон та інші дослідники знайшли заглиблення в скельних відшаруваннях Карн Гедога і Крейга Рос-і-Феліні зі схожим камінням. Його почали вирубувати доісторичні будівельники, але чомусь не довели справу до кінця.

Карбонизовані шкаралупи фундука датуються 3,3 тис років до нашої ери. Таким чином, блакитне каміння видобули майже за 400 років до того, як побудували Стоунгендж.

Слідом за цим вчені почали шукати інші кам'яні пам'ятки біля цих кар'єрів. В рамках цього вони розкопали ділянку під назвою Ваун Маун, де виявили розташування по дузі чотирьох великих каменів, а також сліди шести отворів, в кожному з яких колись було каміння.

Це допомогло їм встановити, що колись на цих місцях було каміння з великим діаметром. Завдяки цим доказам учені припускають, що каміння з Ваун Мауна – частина початкового кам'яного кола в Стоунгенджі.

Стоунхендж
Стоунхендж
Фото: 34travel.me

Зазначимо, що перший створили між 3600 і 3200 роками до нашої ери. У той час в цьому районі жило багато людей, проте близько 3 тис років до нашої ери вони припинили діяльність у цій місцевості.

"Це, як якщо б вони просто зникли. Можливо, більшість людей мігрували, несучи з собою своє каміння – їх споконвічну ідентичність", – розповів Майк Паркер Пірсон.

Тепер дослідники планують надалі розкопувати території Ваун Мауну, щоб краще зрозуміти історію цієї споруди.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли неподалік  Стоунгенджу незвичну споруду.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ