Стоунхендж

Археологи знайшли поблизу Стоунгенджу незвичну споруду

34travel.me

Експерти проводили розкопки на місці, де планують будувати автодорожній тунель, що неподалік Стоунгенджу.

Їм вдалося знайти поховання, кераміку і інші речі. Про це розповіли в організації Wessex Archaeology.

Стоунгендж зводили як мінімум протягом 1,5 тис років. Історія його створення починається середнім неолітом (3,3-2,9 тис років до нашої ери), продовжується пізнім неолітом (приблизно 2,9-2,5 тис років до нашої ери) і закінчується раннім бронзовим століттям (близько 2,5-1,5 тис до нашої ери).

Свої сакральні функції він виконував аж до кінця бронзової епохи (VIII століття до нашої ери). Важко точно встановити, з якими релігійними уявленнями він був пов'язаний, адже їх становлення простежити майже неможливо.

Є думка, що його використовували для поклоніння предкам. В околицях Стоунгенджу є багато артефактів – системи ровів і насипів, кургани і ціле поселення в Дарінгтон-Волс.

Це свідчить про значно більші масштаби цього культового місця на рівнині Солсбері. На цій території Міністерство транспорту Британії затвердило проєкт, будівельні роботи з якого почнуться в 2023 році.

Внаслідок цього з'явиться автодорожній тунель, що викликає негативні емоції та протести, оскільки багато людей не хочуть, щоб цю місцевість чіпали.

Саме тому це місце почали археологічно досліджувати спеціалісти з компанії Wessex Archaeology. Їм вдалося знайти поховання жінки від 20 до 30-річного віку, яке датується часом між неолітом та раннім бронзовим століттям.

У могилі знайшли фрагмент мідної голки або шила, а також предмет з чорного сланцю. Останній поки що не вдалося ідентифікувати.

Також дослідники розкопали жолобкову кераміку, притаманну неолітичній епосі. Мова йде про плоскодонні горщики, які зовні покриті рельєфними смугами.

Окрім цього, відкрита дитяча могила, в якій були лише вушні кістки. Завдяки виявленій разом з ними простій керамічній посудині експерти зрозуміли, що це поховання.

"Ці попередні розслідування дали нам можливість глибше зрозуміти цей ландшафт і поглибити знання про тих, хто прожив у ньому протягом тисяч років", – розповіли дослідники. 

Спочатку всі об'єкти оброблять та лабораторно вивчать, а потім відправлять в музей Солсбері. Основні польові археологічні роботи, в яких візьмуть участь близько 150 осіб, почнуть проводити в наступному місяці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про дослідників, які розповіли, що було до великого вибуху.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ