Космос

Дослідники розповіли, що було до Великого вибуху

Shutterstock

Це питання одне з найважливіших для наукового світу

Виникнення Всесвіту із нічого спочатку здавалося божевіллям, але серед вчених поступово зменшується скепсис щодо цієї ідеї. Про це повідомляє Science Focus.

Є думка, що наш Всесвіт існував не завжди. Згідно однієї теорії, приблизно 13,82 млрд років тому відбулося перетворення простору-часу, матерії та енергії у вогненну кулю.

У підсумку ми її знаємо як Великий вибух. Він поступово розширювався і завдяки уламкам створював галактики, однією із яких є наш Чумацький шлях.

Його виникнення відбулося не в якомусь центрі, який існував до цього. Можна сказати, що виникнення і розширення відбулося одночасно всюди.

Дві головні засади сучасних фізиків у цій темі – Загальна теорія відносності Ейнштейна і квантова теорія.  

Планети
Планети
Фото: Shutterstock

Перша характеризується безроздільним пануванням у величезному Всесвіті, а ось друга керує дрібномасштабними атомами та їх складовими.

Коли відбувся Великий вибух, Всесвіт був малих розмірів. Щоб зрозуміти природу його виникнення, є потреба в об'єднанні теорії Ейнштейна і квантової теорії.

Найкращий кандидат, за думкою вчених, – "теорія струн", яка займається розгляданням основних будівельних блоків реальності, котрі є крихітними струнами маси-енергії. Останні вібрують у 10-вимірному просторі-часі.

Якщо людству вдасться отримати таку теорію, тоді відповіді на основні питання науки (наприклад, природа простору, часу, Всесвіту і його виникнення) можуть бути остаточно знайдені.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, що астрофізик знайшов докази існування корабля прибульців неподалік від Землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ