Астероїд Оумуамуа

Астрофізик знайшов докази існування корабля прибульців неподалік від Землі

ESO/M. Kornmesser

Учений розкритикував світову наукове співтовариство за спроби списати незвичайні властивості об'єкта на природні причини

Ізраїльсько-американський астрофізик, професор Гарвардського університету Аві Леб заявив, що має докази того, що міжзоряний астероїд Оумуамуа — це насправді корабель прибульців. Про це повідомляється на сайті Phys.org.

Свою гіпотезу вчений виклав у книзі Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth (Позаземне: перша ознака розумного життя поза Землею). Леб розкритикував світову наукову спільноту за спроби списати незвичні властивості об'єкта на природні причини, що порушує принцип “бритви Оккама”.

Астрономи вперше помітили астероїд Оумуамуа у жовтні 2017 року. Тоді був зафіксований об’єкт дивної форми, який рухався з великою швидкістю. Фахівці вирішили, що він не міг бути гравітаційно пов'язаний із Сонячною системою і прилетів від іншої зірки. Після того, як об’єкт пролетів повз Сонце, він відхилився від очікуваної траєкторії і прискорився під впливом загадкової сили.

Читайте також: Прибульці уклали угоду з владою США про нерозголошення експериментів, які проводяться на Землі – ексглава космічної програми Ізраїлю

Спочатку астрономи вирішили, що це могло бути спровоковано виділенням газу, як у комети. Однак жодних ознак таких викидів вони не знайшли.

Дослідники почали шукати інші варіанти, щоб пояснити дивну поведінку астероїда. За однією із версій, Оумуамуа, являє собою брилу замороженого молекулярного водню

Однак Леб вважає, що не варто відкидати можливості, що астероїд, який має форму або тонкої витягнутої сигари, або плоского диска — це справді космічний корабель інопланетної цивілізації, який рухається за допомогою зоряного випромінювання.

Науковець вважає, що Оумуамуа був у стані спокою відносно інших зірок, і по суті Сонячна система натрапила на об'єкт, як на міжзоряний буй.

Однак підтримки з боку інших вчених Леб не отримав. Натомість, керівника кафедри астрономії Гарварду почали звинувачувати у спробі "зіграти на публіку".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ