Учені із Чиказького університету дослідили природу першого міжзоряного астероїда, який зафіксували у Сонячній системі. Про це повідомляється на сайті університету Корнелла.
На думку дослідників, астероїд у формі сигари, який отримав назву Оумуамуа, являє собою брилу замороженого молекулярного водню. Це пояснює дивні властивості об'єкта, який деякі фахівці вважали інопланетним зондом.
Учені переконані, що аномальне прискорення об'єкта під час його віддалення від Сонця пояснюється тим, що він є кометою з невидимим хвостом. У звичайних комет сонячне випромінювання викликає випаровування льоду, що легко виявляється, проте в даному випадку матеріал, який викидається з поверхні, невиразний для наземних телескопів.
Єдиним видом льоду, який пояснює поведінку Оумуамуа, виявився молекулярний водень. Лід молекулярного водню утворюється при температурі трохи вище абсолютного нуля. Він не відбиває світло, а також не виділяє ніякого світла при таненні. Учені вважають, що міжзоряний простір може бути заповнений такими темними водневими "айсбергами". Ці об'єкти можуть виникати в центрах гігантських хмар водню і гелію, де також народжуються зірки.
Ця гіпотеза також пояснює дивну форму об'єкта. Дослідники порівнюють Оумуамуа зі шматочком мила, який стає все тоншим. Астероїд втрачає масу через постійний вплив із боку світла і високоенергетичних частинок.
Оумуамуа – перший міжзоряний об'єкт, проліт якого крізь Сонячну систему було зафіксовано 18 жовтня 2017 року. У перекладі з гавайської назва астероїда означає "посланець здалеку прилітає першим".
Раніше 5.UA повідомляв, що до Землі наближається потенційно небезпечний астероїд розміром із футбольне поле.