Крем для обличчя

Китайські археологи виявили банку з кремом, якій понад 2700 років – фото

Ancient origins

Відомо, що вона належала чоловіку

На півночі Китаю археологи знайшли банку з кремом для обличчя, якій понад 2700 років. Про це пише Ancient Origins.

За даними видання, артефакт виявили під час розкопок гробниці аристократа. Там археологи знайшли м'яку жовтувату речовину, що зберігалася у бронзовій баночці з орнаментом. 

Відомо, що науковці раніше вже знаходили косметику у китайських гробницях, проте зазвичай це було в жіночих могилах. Нова знахідка з виявлених у чоловічих похованнях є найстарішою.

Під час хімічного аналізу складу крему вчені виявили, що він зроблений з жиру великої рогатої худоби і "місячного молока" – нальоту на стінах вапнякових або доломітових печер. Інгредієнт використовували, щоб робити обличчя сніжно-білим. У ранніх даоських школах релігії вважали, що печерні мінерали володіють магічними властивостями.

"Ця робота являє собою ранній приклад виробництва косметики в Китаї і, разом з поширенням аналогічних косметичних контейнерів в цей період, вказує на зародження косметичної промисловості", – йдеться у статті. 

Читайте також: У Ватикані виявили гробниці, що датовані епохою правління Цезаря – фото. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ