Древня еротика: археологи знайшли унікальну церемоніальну колісницю – фото й відео

У Помпеях (давньоримське місто) дослідниками знайдений древній артефакт у прекрасному стані.

Є припущення, що його використовували наречені під час весілля, про що повідомили в POMPEII.

Колісниця знаходилася неподалік від стайні, біля якої декілька років тому знайшли останки трьох коней. Їй вдалося зберегти чотири колеса. Також знайдені залізні компоненти, чудові бронзові та олов'яні прикраси, мінералізовані залишки деревини і відбитки органічних матеріалів.

Для цього відкриття археологам знадобилися цілі тижні охайного відкопування, так як колісниця виявилася дуже крихкою. Через останній фактор використали реставраторів, які спеціалізуються на обробці деревини та металів.

Після їх завершення мікророзкопок частини колісниці перевезли в лабораторію археологічного парку Помпеї, де спеціалісти видаляють вулканічний матеріал. Це треба зробити, так як останній поглинає певні металеві елементи знахідки.

"Це дивовижне відкриття, яке розширює наші знання про стародавній світ. У Помпеях раніше вже знаходили транспортні засоби, але нічого, що було подібно цій колісниці", – стверджує директор археологічного комплексу Массімо Осанна.

Ця знахідка унікальна тим, що до цього вчені відкопували або окремі деталі колісниць, або такі, які мали сільськогосподарське призначення, але не церемоніальне.

Експерти стверджують, що, судячи з прикрас, ця колісниця використовувалася для весілля та інших свят римськими елітами. Останні декорували її дерев'яними панелями, які пофарбували у червоний та чорний кольори.

Розкопки церемоніальної колісниці
Розкопки церемоніальної колісниці
Фото: pompeiisites.org

"Помпеї продовжують дивувати усіма своїми відкриттями, і вони продовжуватимуть робити це ще багато років, так як двадцять гектарів ще потрібно розкопати", – прокоментував це відкриття міністр культури Даріо Франческині.

Розглядаючи задню частину можна зрозуміти, що її творці зобразили сцену за участю бога любові. Також фахівці зафіксували присутність рельєфних фігур чоловіків та жінок в еротичних сценах.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли найбільш древнє наскельне зображення кенгуру.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше