Ардіпітек "Арді"

Учені розкрили одну з таємниць еволюції людини

i.pinimg.com

Відкриття дозволив зробити древній ардіпітек "Арді"

Учені із Техаського університету A&M зробили відкриття, яке допомагає розгадати, як у ранніх предків людини розвинулося прямоходіння. Результати роботи опубліковані у журналі Science Advances.

Дослідники вивчили скелет древнього примата ардіпітека (Ardipithecus ramidus), якому дали ім’я "Арді". Він жив приблизно 4,4 млн років тому.

Порівнявши кістки руки "Арді" з кінцівками інших викопних приматів, сучасних мавп і людей, учені визначили тип локомоторної поведінки (тобто способу переміщення, який найчастіше використовували найбільш ранні гомініні — підродина гомінідів).

Анатомічні дослідження, які проводилися на початку 20століття, підтримували гіпотезу, згідно з якою сучасні люди походять від істоти, яка мала деяку схожість з мавпами. Однак рука знайденого в Ефіопії ардіпітека, яка добре збереглася, дає підстави антропологам вважати, що гомініди нібито мали предків, які представляли собою більш генералізовану форму приматів без сильно виражених мавпячих рис.

Вчені знайшли свідчення великого еволюційного стрибка від ардіпітеків до австралопітеків, представленим скелетом "Люсі", якому 3,2 млн років. Цей перехід стався, коли гомініні починають адаптуватися до вертикальної ходьби, характерної для людей. Приблизно в цей же час у предків людей великий палець на ногах перестає бути хапальним, а також з'являються примітивні знаряддя праці, що могло вплинути на еволюцію верхніх кінцівок.

Читайте також: Учені знайшли залишки найдавнішних близнят у світі – фото 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ