Дівчинка та кіт

Чи розуміють коти нашу мову і як вони з нами спілкуються – експерти

Shutterstock

На які фактори треба звернути увагу?

Серед багатьох власників тварин є думка, що домашні улюбленці чудово нас розуміють. З цим питанням вирішили звернутися до вчених, про що розповіли на YouTube-каналі "Наука 2.0".

Чи розуміють вони нас

Дослідження показали, що коти можуть розуміти нашу мову і пов'язують слова з певними предметами. На це впливають індивідуальні особливості кожного домашнього улюбленця.

На відміну від нас, коти можуть сприймати набагато більший діапазон частот, що дозволяє їм запам'ятовувати до 100 слів. Звісно же, мова йде не про їх повне розуміння.

Кіт
Кіт
Фото: Shutterstock

Найкраще цими тваринами сприймається інтонація, а також важлива роль приписується ритміки нашої мови. Мається на увазі, що кіт чудово зрозуміє, що ви злі або сумні.

Японські вчені досліджували реакції котів на голос їх господарів і зрозуміли, що коти вміють гарно розпізнавати інтонацію, тембр голосу і так далі.

Як вони з нами спілкуються

Щоб спілкуватися зі своїми власникам коти використовують не мову, а рухи тіла, муркотіння, шипіння, повороти голови і вух. Досить важливими є рухи хвостом.

Якщо кіт затиснув його між лапами, то можна заключити, що він чогось боїться, якщо підняв високо вгору – схвильований, а якщо опустив вниз – тривожиться.

Інколи люди не реагують на всілякі сигнали від кота, а тому ті вимушено починають використовувати свої лапки. Можливо, випущені в вас кігті – всього-на-всього бажання привернути увагу.

Кіт
Кіт
Фото: Shutterstock

Також коти інколи перебирають лапками, коли знаходяться на колінах у людини. Деякі називають це "масажем", але скоріше це прояв вірності та довіри.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що котик з одним оком і без хвостика шукає собі господарів, яких любитиме до нестями.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ