.

Чому коти муркочуть насправді – експерти

Shutterstock

Домашніх улюбленців порівняли з дітьми

Є думка, що коти муркочуть для висловлення задоволення, але, за словами вчених, цим все не обмежується. Про це розповіли в Science Focus.

Наразі відсутнє єдине пояснення щодо причин цього явища, але це не заважає вченим досліджувати це питання. Зокрема, експерти стверджують про існування різниці в частоті муркотіння, на яку впливають такі фактори:

  • бажання їсти
  • почуття розслабленості
  • необхідна кількість уваги від господарів

"Важливо підкреслити, що муркотіння, яке вказує на голод кішки, насправді розділяло слухові сигнали з шумами, які видають голодні діти, коли вони плачуть", – розповів доктор Лорен Фінка.

Стверджується, що голодна кішка, яка бажає отримати їжу від людини, містить в своєму природно низькочастотному муркотінні високочастотний елемент, який можна порівняти з дитячим плачем.

Кішка
Кішка
Фото: Shutterstock

Завдяки наполегливому муркотінню домашній кіт ефективно може отримувати все, чого забажає. Окрім цього, коти можуть видавати такий звук, якщо вони поранені або страждають.

За словами Фінка, тварини також можуть муркотіти, бо це має заспокійливий для них ефект. Вони ведуть себе так тоді, коли перебувають у критичних ситуаціях.

"Крім того, за допомогою муркотіння вони можуть просити у людей по допомогу. Однак, на жаль, зараз у нас поки немає наукових даних, що підтверджують цю теорію", – стверджує він.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що котик з одним оком і без хвостика шукає собі господарів, яких любитиме до нестями.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ