Котик

Чому коти божеволіють від котячої м’яти – вчені

Shutterstock

Тварина через цю рослину починає нагадувати п'яне створіння

Спеціалісти розповіли про біологічні механізмі, які обумовлюють дивну поведінку кішок, коли ті контактують з котячою м’ятою (Nepeta mussinii).

У котячої м’яти особливе місце в серцях котячих, які часто реагують на неї шляхом потирання морди та голови. Також домашні улюбленці починають кататися по землі і складається враження, начебто вони вживали алкогольні напої.

Дослідники виявили наявність в листках котячої м’яти речовини, яка лякає комах. Ця рослина має конкурента – актинідія полігамна, якого можна знайти на Далекому Сході.

В обох рослинах є органічна сполука непетолактон, через яку активується система винагороди мозку. Внаслідок цього у кішки виникає ейфорія. Зазначимо, що подібний ефект зафіксовано лише у котячих, так як учені також тестували ефект цієї рослини на собаках і лабораторних мишках.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про дитинча панди, яке не захотіло відпускати працівника зоопарку і стало героєм мережі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ