кладовище тварин

Єгипетські археологи розкопали стародавнє кладовище домашніх тварин

НВ

Їхній вік становіть понад 2 тисячі років

В Єгипетському поселені Береніс група археологів з Польської академії наук виявила сотні поховань домашніх тварин, яким понад 2 тисячі років. Про це повідомляє The History Blog.  

Учені з'ясували, що стосовно худоби не було жодних ритуальних практик, на кшталт муміфікації або принесення в жертву.

Територія, на якій було знайдено кладовище, використовувалася як звалище. Проте тварин туди не викидали як непотріб, а навмисно поміщали в позу для сну і часто покривали шматочками глиняного посуду. Могили переважно були індивідуальними.

Худобу ховали в залізних нашийниках, а також в бронзовому намисті. У деяких похованнях були останки й інших тварин. Наприклад, одна кішка була похована на крилі великого птаха.

В середньому на кладовищі було близько 536 решток котів, 32 рештки собак, 16 – мавп, одна лисиця Рюпеля і один берберійський сокіл.

Аналіз рештків собак показав, що їхній середній зріст дорівнював зросту шпіців. Одна собака була вище з більш довгим черепом. Зазвичай таку породу використовують для полювання на дрібну дичину. Вчені з'ясували, що більшість тварин дожили до зрілості, а деякі й до старості.

Щодо кішок археологи дійшли висновку, що вони жили переважно просто неба, але при цьому були домашніми тваринами. Натомість середній вік котів  був набагато меншим за життєвий вік собак. Археологи підозрюють, що це може бути пов’язано із інфекційними захворюваннями, які легко розповсюджуються серед цього виду тварин.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розкопали мумію із золотим язиком

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ