Масова могила в селі Поточани

Звідки в Хорватії з'явилася могила з кістками 41 людини – вчені

Novak et al, 2021, PLOS One

Поховані могли стати жертвами боротьби за ресурси

У сучасній Хорватії знайшли братську могилу, в якій поховали 41 людину. За думкою дослідників, в могилі знаходяться люди, яких вбили їх же одноплемінники. Про це розповіли Live Science.

Масова могила знаходиться в селі Поточани. Автор дослідження, голова Лабораторії еволюційної антропології і археолог із Загребського університету Марі Новака розповів, що вона була невеликого розміру.

"У неї безцеремонно було скинуто 41 тіло. Спочатку ми подумали, що останки були сучасними або часів Другої світової війни, або війни за незалежність Хорватії в 1990-х роках", – розповів він.

Однак, у рамках розкопок не знайшли будь-які сучасні предмети. Навпаки, була виявлена доісторична кераміка. При огляді зубів похованих людей дослідники не знайшли зубні пломби, що їх здивувало. У підсумку вони дізналися, що вік цієї могили близько 6,2 тис років.

Учені знайшли серед похованих чоловіків, жінок і дітей, вік котрих варіювався від 2 до 50 років. Більшість фатальних ударів нанесли ззаду по черепу.

Завдяки генетичному аналізу стало зрозуміло, що більшість померлих мали тісний зв'язок або спільне походження. Є підозра, що їх вбили через різкий демографічний ріст або зміни клімату, які могли спровокувати виснаження ресурсів, повені або посухи.

"Єдиним вірогідним сценарієм події була різанина", – розповів Новак.

У цих умовах люди того часу боролися за отримання дорогоцінних ресурсів. Судячи з усього, поховані люди стали жертвами цього процесу.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що єгипетські археологи розкопали стародавнє кладовище домашніх тварин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ