Сахара

Дослідники знайшли в Сахарі залишки стародавньої протопланети, вік яких більший, ніж у Землі – фото

Shutterstock

Ця планета "бачила" зорю народження Сонячної системи

Вчені знайшли в Сахарі метеорит, віком приблизно 4,6 млрд років. Є думка, що він утворився в складі стародавньої протопланети, яка існувала на зорі народження Сонячної системи, повідомляє Science Alert.

Метеорит, відомий як Erg Chech 002, міг колись бути частиною кори протопланети, як припускають вчені. Він має загальну масу 32 кг і був знайдений весною минулого року в піщаній пустелі на заході Сахари, в південно-західній частині Алжиру.

Erg Chech 002
Erg Chech 002
Фото: A. Irving

Знахідка відразу спровокувала інтерес вчених, так як ті зрозуміли, що вона не належить до хондритів – найбільш поширених метеоритів серед тих, які знаходять на нашій планеті.

"Цей метеорит – найдавніша з вивчених магматичних порід, що проливає світло на утворення первинної кори, що покривала найдавніші протопланети", – стверджують експерти.

Завдяки ньому дослідники можуть вивчати ранні стадії формування планет і отримати більше інформації про те, якими були перші дні існування Сонячної системи.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, коли на Землі закінчиться кисень.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ